Casa 700 Metros Da Praia De Canasvieiras
| WiFi Wi-Fi | Aircondition Klimaanlæg | Kæledyr Kæledyr tilladt |
Casa 700 Metros Da Praia De Canasvieiras Florianópolis er et komfortabel sted i Canasvieiras kvarter.
Jurere-stranden ligger 3 km fra stedet, mens São José da Ponta Grossa Fortress ligger 6 km fra indkvartering. Det nærmeste busstoppested er Rodovia Tertuliano Brito Xavier, 750, kun 350 meter væk.
Der er Chopp Do Rafa og Takkay Sushi inden for 22 minutters gang fra stedet.
På hotellet
General
- Rygning forbudt på alle fælles- og privatområder
- Wi-Fi
- Parkering
- Kæledyr tilladt
På værelset
- Klimaanlæg
Vigtig meddelelse
Ofte stillede spørgsmål
- ✈
Hvor er den nærmeste lufthavn til et Casa 700 Metros Da Praia De Canasvieiras hotel?
Florianopolis lufthavn og et Casa 700 Metros Da Praia De Canasvieiras hotel er adskilt af 35 km afstand. - 🚗
Hvor kan vi parkere vores køretøj i det Casa 700 Metros Da Praia De Canasvieiras hotel?
Det Casa 700 Metros Da Praia De Canasvieiras hotel giver en en parkeringsplads til at parkere din bil ved. - 🕗
Hvornår skal vi tjekke ud fra vores værelse i Casa 700 Metros Da Praia De Canasvieiras hotel?
Kunder bør tjekke ud fra Casa 700 Metros Da Praia De Canasvieiras hotel ved 15:00. - ❓
Er kæledyr tilladt i hotellet?
Gæsterne vil kunne bo på hotellet med deres kæledyr.